Rašelinové zábaly

Lázeňská kúra

Rašelinové zábaly Provádíme ji formou jednorázových, hygienických zábalů. Slouží k lokální tepelné terapii jako prostředek při revmatických chronických onemocněních pohybového ústrojí, degenerativním onemocnění kloubů nebo poškození meziobratlových plotének. Doporučuje se při poruchách prokrvení a svalové bolesti, při zvýšené náchylnosti k nemocem a velkém pracovním zatížení. Pomáhá při kožních problémech a zlepšuje hydrataci a regeneraci pokožky.

Termofyzikální účinek

Rašelinové zábaly Jedním z hlavních efektů rašeliny je její tepelný efekt, kdy teplo, získané jejím ohřátím se šíří zářením, převodem a vedením. Ve srovnání s tepelnou kapacitou vody je tepelná setrvačnost rašeliny 5,15 krát delší, což podporuje výrazný hluboce působící tepelný efekt peloidu s lokální hyperemií organismu jako komplexní reflexní reakce. Speciální úpravou rašeliny podle této normy se podařilo tepelnou setrvačnost dále prodloužit o 20 % při současném zlepšení manipulace s výrobkem.

Biochemický účinek

Rašelinové zábaly Součástí rašeliny jsou také produkty humifikačního procesu (huminové kyseliny), které se při přímé aplikaci stávají součástí komplexního působení peloidy. Tepelný zábal doporučujeme při:

  • subakutní a chronické stavy revmatického a traumatického původu
  • artróza
  • svalová kontraktura
  • bolesti kloubů a páteře
  • vhodné pro zvýšení lokálního prokrvení

Kdy je zábal nevhodný?

při nachlazení, chřipce, otevřené rány, čerstvé odřeniny.

Ceník »

Vhodné též jako dárkový poukaz

Cena na Dárkovém poukazu - ukázka,příklad - není cenou ošetření, viz ceník RelaxCentra)