Masáže

Masáže - klasické, rekondiční, relaxační a sportovní » Masáže patří k nejstarším léčebným prostředkům, jsou prospěšné nejen po fyzické stránce, ale i po psychické. Mají blahodárný vliv na celkovou regeneraci těla.
Čokoládová masáž » Čokoládové aplikace jsou v salonech a centrech relaxace špičkou mezi všemi procedurami! Aroma masáž » Terapie pro mysl a tělo působí na nervovou soustavu, pomáhá posilovat imunitní systém.
Tibetská masáž » Je výborná na bolesti kloubů, zad a krční páteře, celulitidu a pro ty co mají sedavé zaměstnání. Baňkování » Baňkování je nejefektivnější metodou, která rychle a bez vedlejších účinků odstraní bolesti zad.
Hot stones masáže » Masáže horkými lávovými kameny - při této masáži dochází ke spojení tepla, vůně a samotné masáže. Medová masáž » Detoxikační metoda, při které se využívá výborných účinků pravého medu.
Podvodní masáž » Spojení účinku tepelné koupele, masáže, aktivního a pasivního pohybu ve vodním prostředí. Kleopatřina koupel » Nechte se i Vy hýčkat v koupeli s mlékem, medem, vanilkou a dalším kořením.
Perličková koupel s masáží » Účinek je lehce sedativní, relaxační a jemně masážní. Hawaiská masáž Lomi Lomi » Tato unikátní masáž pochází z Havaiských ostrovů a v překladu znamená "milující ruce"
Pepřová masáž » Účinně bojuje proti celulitidě a tím napomáhá formování postavy Bylinné pečetě » Masáž bylinnými pěčetěmi je detoxikační bylinná tepelná masáž s 12 druhy bylin
Ayurvédská celotělová olejová masáž - 90 min » Ayurvédská masáž je součástí Ayurvédské medicíny, jež nám ukazuje, jak správně žít, aby se člověk dožil v dobrém stavu vysokého věku. Klade důraz na harmonii mezi naším tělem a myslí ..

Masáže - klasické, rekondiční, relaxační a sportovní

Masáže patří k nejstarším léčebným prostředkům, jsou prospěšné nejen po fyzické stránce, ale i po psychické. Mají blahodárný vliv na celkovou regeneraci těla.

Rozlišujeme tři druhy účinků masáže

Masáže - klasické, rekondiční, relaxační a sportovní Mechanický - podporuje návrat odkysličené krve zpět směrem k srdci. Tzn. že krev, která odevzdala veškeré živiny do vzdálených míst od srdce, se pomocí masáže rychleji vrací k srdci, kde se opět okysličuje a nabírá látky, které jsou potřeba pro výživu celého organizmu. Urychluje vlastně celou regeneraci organizmu, podle názoru odborníků klasická masáž pomáhá i k rozpohybování lymfatického systému.

Biochemický - při dobře provedené masáži dochází i ke změnám na povrchu kůže – kůže se prokrvuje. S postupným vývojem biochemie se přišlo na to, že tělo samo aktivizuje látky, které jsou přítomny v organizmu v nižší koncentraci. Jedná se především o acetylcholin a histamin. Tyto dvě látky způsobí roztažení povrchových vlásečnic, které jsou uloženy pod kůží, dochází k zčervenání kůže.

Reflexní - na povrchu těla máme spoustu čidel, receptorů, která nás neustále informují o tom, jaká je teplota, jestli je vlhko atd. Všechny tyto receptory nám přenášejí přes CNS informace do mozku, který je zpracovává a snaží se tělo chránit, aby bylo v co největší pohodě.

Tyto tři typy účinků probíhají při masáži současně nebo střídavě a jsou velice prospěšné pro organizmus jako celek.

Klasická masáž

Jedná se o masáž odstraňující únavu a posilující regeneraci organismu. Odstraňuje ochablost, ztuhlost, zkrácení a bolestivost svalstva. Napomáhá lepšímu prokrvení svalstva. Klasická masáž se doporučuje:

  • v rekonvalescenci po těžkých chorobách, zvyšuje se svalová činnost a látková přeměna
  • při revmatických onemocněních
  • jsou příznivě ovlivňovány nervové funkce
  • při zácpě, především atonického typu
  • po některých úrazech a onemocněních – urychluje se vstřebávání výronů krve a hojení ran
  • uplatňuje se především u chorob pohybového aparátu
  • jemnou masáží lze uvolňovat ke spodině lpějící jizvy atd.

Kvalitní rostlinné oleje nanášené při masáži na tělo jsou výbornými nosiči účinných látek, které se při masáži vstřebávají do jednotlivých vrstev kůže. Tohoto lze využít např. ke snížení bolestivosti ve svalech a kloubech, pro uvolnění ztuhlých svalů apod.

Ceník »

Sportovní masáž

Masáže - klasické, rekondiční, relaxační a sportovní Sportovní masáž slouží hlavně k odstranění nahromaděné únavy ze sportu. Provádíme ji jednou až dvakrát týdně. Po této masáži je vhodný krátký odpočinek. Sportovní masáže slouží především k osvěžení, rychlejší svalové regeneraci a rychlému odstranění únavy. Jejich další význam je především preventivní, přispívají k lepší regeneraci svalů, brání zkracování svalů a zvyšují jejich ohebnost.

Ceník »

Speciální masáže

Ayurvédská celotělová olejová masáž - 90 min

Ayurvédská masáž je součástí Ayurvédské medicíny, jež nám ukazuje, jak správně žít, aby se člověk dožil v dobrém stavu vysokého věku. Klade důraz na harmonii mezi naším tělem a myslí. Poskytuje životodárnou energii, jež pomáhá všem tělesným systémům ke znovuobnovení a omlazení.Při této masáži je celé tělo - včetně obličeje a vlasové části hlavy - masírováno pomocí přírodních, léčivých masážních olejů, které jsou lisované za studena se silnými antioxidačními účinky, vyživující pokožku a tělo a podporující metabolismus. Masáž je prováděna jemnými hmatovými technikami. Oleje mají vynikající efekt nejenom na samotnou pokožku, ale i na celý organismus. Proto je kladen vysoký důraz na to, aby se oleje po masáži nechali vstřebat do pokožky a tím podpořili celkový účinek masáže. Pokožka pak zůstává vláčná, pružná a zregenerovaná.

Při masáži dochází k celkovému uvolnění těla i mysli, zbavení organismu toxických látek, podpoře imunitního systému. Napomáhá trávícímu systému, pozitivně ovlivňuje lymfatický, krevní i nervový systém, odstraňuje únavu, stres a napětí.Zabraňuje předčasnému stárnutí pokožky, redukuje vrásky, zpevňuje pokožku. Napomáhá tělu v procesu samoléčby, posiluje nervy, uvolňuje svaly, kosti a celé tělo.Navozuje hluboký spánek a sny, přináší pocit radosti ze života. Ayurvédská masáž prováděná pravidelně výrazně uvolňuje napětí těla a mysli.

Masáž se nedoporučuje: u kožních nemocí a infekcí, u nemocí cév, při lokálních zánětech, rakovině, hypertenzi, akutních onemocněních kloubů a kostí, po operaci s tendencí krvácení, při nachlazení a během prvních tří dnů menstruace.

Ceník »

Čokoládová masáž - ČOKOLÁDA na masku, masáž, zábal

Čokoládová masáž vychází z klasické masáže. Provádí se rozpuštěnou 100% čokoládou smíchanou s mandlovým olejem. 100% čokoláda obsahuje minerály a vitamíny, které vypínají, vyhlazují a tonizují pokožku. Zpomaluje se také stárnutí kůže. Další účinná látka theobromin působí na uvolnění cév a tím dochází ke snížení krevního tlaku.

Čokoládová masáž je výjimečný prostředek proti depresi, stresu a únavě. Je to vynikající procedura proti celulitidě (díky kofeinu, který obsahuje), podporuje také celkovou detoxikaci organismu. Kakao zabraňuje pronikání volných radikálů, podporuje tvorbu hormonů radosti, působí proti depresím. Do výroby jde pouze čistá přírodní čokoláda. Výrobek nemá negativní následky na zažívací systém ani na játra. Snižuje záporný cholesterol (LDL) a zvyšuje HDL.

Před samotnou masáží vás čeká peeling celého těla, poté následuje masáž těla včetně obličeje, dvacetiminutový zábal a na závěr celé procedury se tělo promaže čokoládovým krémem.

Čokoládové aplikace jsou v salonech a centrech relaxace špičkou mezi všemi procedurami!

Kontraindikace: alergie na čokoládu, infekční a horečnaté onemocnění, kožní infekce, těhotenství, záněty, nachlazení

Ceník »

Aroma masáž

masáže speciální Aroma masáž, jinak nezkráceně také nazývaná aromaterapeutická masáž, je relaxační masáž spojená s léčivým účinkem éterických olejů, podporuje zdraví, ulevuje při zátěži a stresu, posiluje imunitu organizmu a harmonizuje tělo i psychiku, celkově uklidňuje.

U aroma masáže se kombinují účinky dotyku se silou čichových vjemů Vzhledem k tomu, že se v těle masáží uvolní velké množství toxinů, které tělo musí zpracovat a vyplavit z organismu ven, je vhodné po masáži hodně pít, nejlépe čistou neperlivou vodu.

Tato terapie je klidná, příjemná, relaxační a psychicky i fyzicky uvolňující. Přijďte si užít uvolnění od bolesti, stresu, příjemnou relaxaci po namáhavém dni. Nechte se hýčkat vonnými esenciálními oleji.

Kontraindikace: Stav po jídle, Těhotenství, Stav v opilosti

Ceník »

Tibetská masáž

propojte tělo, mysl i duši ..
Kouzlo dalekého Tibetu, znalosti lidského těla staré tisíce let. Speciální relaxační masáž kombinovaná se stlačováním akupresurních bodů a jemného protahování vám pomůže probudit a vyvážit vaši vnitřní energii. Zažijte plné propojení těla, mysli i duše. Tibetský specialista používá techniky založené na principech reiki neboli metody zpřístupnění životní energie. Energii vám probudí a následně správně usměrní.

Kombinuje při tom prvky relaxační masáže, stlačování akupresurních bodů a jemného protahování. To vše za použití přírodního oleje, který vám nejen zpříjemní samotnou proceduru, ale také působí blahodárně na vaší pokožku.

Kontraindikace: horečnatá nebo zánětlivá onemocnění, stavy vyžadující klid na lůžku, závažnější krvácivé stavy, onemocnění dutiny břišní

Ceník »

Baňkování

masáže speciální Baňkování je tisíce let stará medicína pocházející zřejmě ze staré Číny. Baňkování totiž pomáhá odstranit bolest páteře, pohybového aparátu a ovlivňuje také správnou funkci vnitřních orgánů. Terapie pomocí baňkování je jedinečná tím, že jako málokterá metoda docílí tak intenzivního prokrvení masírované tkáně. Již po jednom zákroku se může dostavit neočekávaná úleva.

Existují dvě metody baňkování: sázení - několik baněk přiložíme na určená místa (na zádech, kloubech, chodidlech) a několik minut s nimi nehýbeme, nebo masáž, kterou provádíme zpravidla pouze jednou baňkou.

Baňky odstraňují bolest, prokrvují a pomáhají odplavovat škodlivé látky z daného místa. Působí na krevní oběh, nervový systém a uvolňují zatuhlé svaly. Baňkování je vhodné pro nemoci pohybového ústrojí. Mimo jiné se zrychluje metabolismus v kůži a odstraňuje celulitidu.

Kontraindikace: Těhotenství, Onkologické nemoci, Hemofilie

Ceník »

Hot Stones masáže - masáže horkými lávovými kameny

masáž horkými lávovými kameny Masáž lávovými kameny je starodávná, mýtická čínská masáž, první záznamy o této masáži jsou z Číny, 2000 let před naším letopočtem. Masáž lávovými kameny patří mezi nejluxusnější masáže.

Svými účinky určitě uspokojí i ty nejnáročnější klienty. Správně provedená masáž Vás dovede k absolutní relaxaci a mnohdy Vás i ukolébá k posilujícímu spánku. Masáž s lávovými kameny naprosto překonává klasické masáže svými účinky na tělo i duši. Zažijete pocit naprostého uvolnění a harmonie. Zcela zapomenete na okolní svět a všední starosti kolem sebe. Je jednou z nejlepších terapií k odstranění stresu a vnitřního neklidu. Ideálně je vhodné se objednávat na tuto masáž v zimě a když je chladno. v letních měsících nedoporučujeme. Je zde velké riziko přehřátí organizmu.

Kontraindikace: hypertenze a onemocnění srdce, těhotenství, křečové žíly

Ceník »

Medová masáž

masáž medová Med byl téměř 3000 let používán při léčení téměř všech chorob. Medová masáž je nejen příjemným prostředkem a relaxací po náročném a stresujícím dni, ale také prostředkem, který dokáže lidské tělo zbavit škodlivých toxinů. Masáž provádíme speciální metodou „ pumpování “ zpravidla na zádech, ale je ji možné aplikovat i na hýždě a zadní stranu stehen. Medová masáž pomáhá při očistě těla a redukuje viditelné známky celulitidy.

Kontraindikace: Těhotenství, Horečnaté stavy, Alergie na med

Med zároveň pečuje o pokožku, odstraňuje celulitidu a omlazuje ji. Už při samotné masáži se z těla uvolňují toxiny a jiné nečistoty, což poznáme díky tomu, že se med začne měnit v šedavou hustou matnou hmotu.

Ceník »

Podvodní masáž

Podvodní masáž Podvodní masáž provádíme buď celkovou nebo částečnou při teplotě vody 35 - 37 oC. Vzdálenost ústí hadice od povrchu těla je 10 až 15 cm. Při celkové podvodní masáži začínáme u DK krouživými pohyby od periférií nahoru, zpět se vracíme mimo tělo. Na zádech v oblasti beder kroužením tvoříme osmičky a potom postupujeme krouživě podél páteře, zpět se vracíme opět mimo tělo.

Při podvodní masáži dochází ke spojení účinku tepelné koupele, masáže, aktivního a pasivního pohybu ve vodním prostředí způsobující hypertermii kůže a podkoží, a relaxaci.

Indikace: onemocnění a stavy po úrazech a operacích pohybového aparátu, artrózy, nervové choroby (např. obrny), otoky a lymfatické městnání, spastické a chabé obrny, chronická zácpa (na břiše postupujeme ve směru tlustého střeva)

Kontraindikace: oběhová dekompenzace, horečnatá onemocnění, nádory kůže a podkoží, rozsáhlé křečové žíly, akutní záněty, hypertenze, onemocnění ledvin, defekty kůže, krvácivá onemocnění

Ceník »

KLEOPATŘINA koupel

KLEOPATŘINA  koupel Koupel, kterou si s oblibou dopřávala egyptská královna Kleopatra, zaručuje pokožce nejjemnější péči. Jde o luxusní smetanovou lázeň, která pleť rozzáří, osvěží a vyhladí.

Relaxace v sametově jemné a voňavé lázni vysvětluje tajemství Kleopatřiny krásy.

Do koupele se přidává med, smetana a bylinné koupelové přísady. Smetana promašťuje a zvláčňuje pokožku, med regeneruje a vyživuje, dodává vitamíny a koupelová přísada obsahující bylinné esence vaše tělo krásně provoní. Procedura trvá 20 minut.

Kontraindikace: Hypertenze, Infekční stavy, Horečka

Ceník »

Perličková koupel

Perličková koupel Účinek: vzhledem k malému množství vzduchu zde na rozdíl od vířivé koupele chybí mechanické účinky ve smyslu vibrací, je využíváno pouze jemné dráždění s následným zklidněním a celkovou relaxací. Účinek je lehce sedativní, relaxační a jemně masážní.

Provedení: do vany s vodou teplou cca 37°C vháníme kompresorem vzduch přes vložený perličkový rošt. Koupel trvá až 20 minut.

Indikace: neurologické nemoci, neuróza (např. klimakterická), onemocnění pohybového aparátu (včetně bolestivých syndromů páteřních), nespavost, bolesti hlavy

Kontraindikace: horečnatá onemocnění, rozsáhlé žilní městky, stavy po nedávno prodělaném zánětu žil, nádorová onemocnění, krvácivé stavy, kožní hnisavé a plísňové onemocnění, infekční a akutní zánětlivé choroby

Ceník »

Hawaiská masáž Lomi Lomi

Perličková koupel Havajská masáž je kouzelným smyslovým zážitkem a právem se považuje za perlu mezi masážemi. Umí očarovat luxusem, výjimečností a originalitou. Základním prvkem masáže jsou rytmické pohyby po klientově těle s využitím harmonické hudby. Havajská masáž Lomi Lomi (milující ruce) využívá velmi plynulých, měkkých i hlubokých technik a je prováděná hlavně předloktím a lokty s využitím váhy a těžiště těla.

Někdy bývá také nazývána Loving Hand(laskavé ruce). Speciální technika a rytmus havajské masáže ve spojení s vůní aromatických olejů vyvolávají hluboký terapeutický a relaxační účinek, který odstraní napětí, odbourá stres a nabije tělo i duši pozitivní energií. Klient se tak snadno může odpoutat od každodenní reality a soustředit se na sebe a na svou relaxaci.

Havajská masáž Lomi Lomi je terapie už odpradávna praktikovaná na havajských ostrovech. Byla označována za svatý rituál a předávána z generace na generaci. Vychází z léčitelské tradice, jejímž cílem je zachování celkového zdraví a harmonie člověka.

Ceník »

Pepřová masáž

Pepřová masáž Magické složení bylin a exotického pepře vás zbaví stresu a napětí. Blahodárný účinek pepřové esence prokrvuje, zahřívá a stimuluje buněčný metabolismus. Pojďte si k nám odpočinout, pepřová masáž se doporučuje lidem trpícím dlouhodobým stresem, lupenkou a i kožními problémy, jelikož vyživuje pokožku a působí protizánětlivě.

Tato speciální procedura napomáhá k celkové detoxikaci organismu a zlepšení buněčného metabolismu.

Dále následují speciální masážní techniky - lymfatická (stimuluje lymfatický systém a aktivuje odvod zplodin látkové výměny) a odblokovací (New global sneeling). Závěrečná masáž napomáhá k celkové relaxaci a viditelně redukuje známky stresu.

Kontraindikace: infekční onemocnění, poranění kůže, nádorová onemocnění

Pepřová masáž účinně bojuje proti celulitidě a tím napomáhá formování postavy. Pepřový peeling celého těla odstraňuje odumřelé buňky a usnadní vstřebávání zábalu z pepřového oleje, kaolínové hlíny a soli z Mrtvého moře do organismu.

Ceník »

Bylinné pečetě - detoxikační masáž - Tato procedura je velmi atraktivní a vonná!

Bylinné pečetě - detoxikační masáž Masáž bylinnými pěčetěmi je detoxikační bylinná tepelná masáž s 12 druhy bylin. Vzhledem k tomu, že 80% škodlivin se z těla vylučuje prostřednicvím kůže, aktivuje zásaditá péče vylučování kyselin, škodlivin, usazenin, pomáhá při detoxikaci, půstu, je podpůrnou terapií při dietách, má svou nezaměnitelnou funkci v oblasti detoxikace a regenerace. Masáže se provádí speciálními tahy s teplými vlhkými pečetěmi, kde vyvážená směs bylin slouží jako rozpouštěč toxinů a proplachovač buněk. Kyseliny a jedy z kůže se také vylučují díky zásadité tepelné rostlinné šťávě a tím dochází k detoxikaci a uvolnění zbytků látkové výměny.

Trocha historie

Již v době starých Egypťanů a v antickém Řecku a Římě byla tělová péče zásaditá. V těchto dobách se k ošetření těla používala jedlá soda, mléko a zásadité mýdlo. Také se jako zásaditá péče používaly tvarohové obklady. Dříve byla dokonce veškerá péče o seniory prováděna s tekutým mýdlem s hodnotou pH převyšující 9,0. Ve starších dobách japonské a mexické kultury se dokonce tradicí staly koupele trvající několik hodin, které jsou zde ještě dnes praktikovány pro blaho těla a mysli. Tato tradice je stará 10 000 let!

Kontraindikace: Zhoubné nádory, kožní hnisavé onemocnění, křečové žíly, záněty žil a trombóza, horečka, infekční choroby, poruchy krvácivosti, akutní záněty, epilepsie, přecitlivělost na teplo, alergie na byliny.

Vhodné též jako dárkový poukaz

Bylinné pečetě - poukaz Cena na Dárkovém poukazu - ukázka,příklad - není cenou ošetření, viz ceník RelaxCentra)