BALNEO – lázeňský program

BALNEO - vodní relaxační programy - balíčky RELAX

Skladba jednotlivých procedur umocňuje odpočinek, relaxaci a rekondici organismu po namáhavých výkonech, po psychickém vypětí, dlouhodobě trvající zátěži a únavě organismu. Jednotlivé procedury mají léčebný charakter s mnoha indikacemi. Kombinace jejich účinky jen znásobují. Doporučujeme: pro přetrvávání jejich účinků vše několikrát opakovat.

Indikace - celková vyčerpanost, únavový syndrom, migrény, potíže s pohybovým aparátem, rehabilitace zlomenin a pooperačních stavů apod.

Kontraindikace - lázeňské programy a jednotlivé procedury není vhodné zahajovat při výskytu celkových chorob, především infekčních, při zvýšené teplotě, menstruaci, nádorových onemocněních. V případě jiných zdravotních potížích doporučujeme konzultaci s Vaším lékařem.

Vířivá koupel - Vodoléčebná celotělová vana BTL-3000 Delta 50

Vana s podvodní masáží, vířivkou a perličkou, s elektronickým ovládáním pomocí dotykové obrazovky. Vířivá lázeň, perličková lázeň, 54 perličkových trysek, vyšší objem vody pro komfort pacienta, měření teploty napouštěné vody a lázně, oplachová sprcha

Provedení: využíváme speciální vodoléčebné vany pro celkovou nebo částečnou koupel. Voda z vany je nasávána čerpadly a tryskami vháněna zpět (někdy s přidáním vzduchu). Účinek: je využíváno účinků tepla a silného mechanického účinku vířící vody. Dochází ke zvýšení prokrvení a uvolnění svalového napětí. Aktivují se kožní receptory a zvyšuje se místní metabolismus.

Rašelinový zábal

Provedení: Slouží k lokální tepelné terapii jako prostředek při revmatických chronických onemocněních pohybového ústrojí, degenerativním onemocnění kloubů nebo poškození meziobratlových plotének. Doporučuje se při poruchách prokrvení a svalové bolesti, při zvýšené náchylnosti k nemocem a velkém pracovním zatížení. Pomáhá při kožních problémech a zlepšuje hydrataci a regeneraci pokožky. Působení rašeliny:

Termofyzikální - Jedním z hlavních efektů rašeliny je její tepelný efekt, kdy teplo, získané jejím ohřátím se šíří zářením, převodem a vedením. Ve srovnání s tepelnou kapacitou vody je tepelná setrvačnost rašeliny 5 krát delší, což podporuje výrazný hluboce působící tepelný efekt peloidu s lokální hyperemií organismu jako komplexní reflexní reakce.

Biochemický - Součástí rašeliny jsou také produkty humifikačního procesu (huminové kyseliny), které se při přímé aplikaci stávají součástí komplexního působení peloidy. Tepelný zábal doporučujeme při: subakutní a chronické stavech revmatického a traumatického původu, artróze, svalové kontraktuře, bolestech kloubů a páteře, vhodné pro zvýšení lokálního prokrvení.

Parafínové zábaly rukou, nohou a kloubů

ARTRITIDA – REVMATIZMUS – BOLESTI NOHOU – NEDOKRVENÍ – ZVLÁČNĚNÍ
Parafín je speciální vosk, který se používá k léčebným i kosmetickým účelům. Parafínový zábal prokrvuje pokožku, prohřívá svaly, uvolňuje ztuhlé a bolestivé klouby. Změkčuje také ztvrdlou kůži a pomáhá při odstraňování celulitidy. Parafínové zábaly představují proceduru, která kombinuje zdravotní i estetické účinky. Běžně se aplikují v lázních při léčbě drobných kloubů. Mezi nejoblíbenější patří zábaly rukou a nohou, kolena a lokty. Parafínové zábaly působí blahodárně na nervovou soustavu (na dlaních jsou nervová zakončení buněk) a vytváří již zmíněnou ochranu drobných kloubů.

Balíčky RELAX - složení a ceník (1 návštěva)

Relax Mini, trvání 60min

Rašelina - zábal záda + Masáž zad a šíje

Relax Parafín, trvání 75min

Parafínový zábal rukou + Rašelina - zábal zada + Masáž zad a šíje

Relax 1, trvání 70min

1x Vířivá horká koupel
1x Tepelná terapie
1x Masáž záda a šíje

Relax Maxi, trvání 155 min

1x Vířivá horká koupel
1x Tepelná terapie
1x Masáž záda a šíje
1x Kosmetiké ošetření
Bonus Líčení Zdarma

Relax 2, trvání 110 min

1x Masáž lávovými kameny
1x Celá kosmetika

Ostatní ceny a programy dle dohody.

Ceník